שלילת רישיון כתוצאה מתאונה – איך עורך דין יסייע לכם?

תאונת דרכים היא אף פעם לא עניין נעים. כאשר אנחנו מעורבים בתאונת דרכים הדבר הכי חשוב הוא שיצאנו ממנה ללא פגע ושגם הנהג והאנשים ברכב השני יצאו ללא פגע.

במקרה בו היינו מעורבים בתאונת דרכים קטלנית (חס וחלילה) אנחנו צריכים להתמודד לא רק עם הטראומה הפיזית והנפשית מהתאונה אלא גם עם הסיכוי שאולי ישללו לנו את רישיון הנהיגה וחמור מכך, שנקבל עונש הכולל רכיב מאסר בפועל.

ברוב תאונות הדרכים שנגרמו עקב ביצוע עבירה שוללים לנהגים את הרישיון ולקצין ישנה סמכות לפסול אותו לתקופה של 60 יום וזאת מלבד העונש הצפוי לנו בבית המשפט.

במקרה בו היינו מעורבים בתאונת דרכים עלינו לפנות כבר בבית החולים או בדקות הראשונות אחר התאונה לעורך דין לשם קבלת יעוץ משפטי.

כיצד עורך דין יוכל לסייע לנו במקרה של תאונת דרכים?

מאוד מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה לאחר שהיינו מעורבים בתאונת דרכים. במקרה בו היינו מעורבים בתאונת דרכים עלינו להתייעץ עם עורך דין מה עלינו לעשות.

שלילת רישיון כתוצאה מתאונה היא רק אחת מהתוצאות האפשריות של התאונה. בתאונות חמורות מאוד בהם יש פצועים

קשה או הרוגים לא רק ישללו לנו את הרישיון אלא גם יעמידו אותנו למשפט. במקרה בו יוגש נגדנו כתב אישום בדבר נהיגה ברשלנות או נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים שלילת הרישיון שלנו תהיה הצרה הקטנה ביותר. האשמות אלו יכולות להסתיים בעונשי מאסר בפועל בבית הסוהר או בעונשים של עבודות שירות למען הקהילה. בעזרת ייצוג מקצועי יכול עורך הדין למנוע מאתנו לקבל עונשים כבדים מסוג זה.