איך ניתן להתמודד עם שלילת רישיון בעקבות נהיגה בשכרות?

קיים פער עצום בין הכמות שאנשים חושבים שמותר להם לשתות, לבין הכמות שהחוק מאפשר לנו לשתות ולנהוג בהשפעתה. פעמים רבות אנחנו יכולים לצאת לפאב או לארוחת שישי ולשתות שתי כוסות יין או בקבוק בירה. אנחנו לא שיכורים ואנחנו לבטח לא מרגישים שיכורים – אבל מבחינת החוק אסור לנו לנהוג לאחר ששתינו ואנחנו נחשבים לנהג שיכור. כך יכול לקרות גם לכם שאתם נתפסים נוהגים בשכרות. נהיגה תחת שכרות היא עבירה חמורה מאוד, שמדיניות הענישה של בתי המשפט מחמירה מאוד בשנים האחרונות ומי שמבצע אותה מתמודד בדרך כלל עם עונש של שלילת רישיון – על פי החוק לשנתיים לפחות!, מאסר על תנאי, פסילה על תנאי וקנס כספי כבד. על מנת להימנע מעונש כה כבד, ועל מנת להפחית את משך זמן הפסילה, עליכם להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום התעבורה, שיעיין בחומר הראיות בתיק, ידע למצוא את הכשלים, ולהעלותם בפני נציגי התביעה.

חומרת העונש שנקבל תלויה כמובן באופן בו ביצענו את העבירה. במקרה בו נהגנו בשכרות והיינו מעורבים בתאונת דרכים העונש שלנו יהיה כבד יותר מאשר אם לא היינו מעורבים בתאונה. יש נסיבות נוספות שיכולות להשפיע על העונש שנקבל. נסיבות אלו הן ההיסטוריה שלנו כנהגים. אם ההיסטוריה שלנו כנהגים כוללת הרבה מאוד דוחות ועבירות קודמות סביר להניח שהעונש שלנו יהיה כבד יותר מאשר עם אין לנו עבירות קודמות. אנשים שיש להם תיקים פלילים צפויים לקבל אף הם עונש חמור יותר מאשר אנשים שאין להם.

כמובן שכאשר מדובר בנהג אשר כבר קיימת לו הרשעה בנהיגה בשכרות, והוא נתפס נוהג בשכרות יותר מפעם אחת, הוא צפוי להיעצר ולהיכל מאחורי סורג ובריח ובמקרה שכזה חייב להיוועץ עם עורך הדין, עוד בשלב הזה וטרם החקירה במשטרה.

נהיגה בשכרות – למה חשוב להתייעץ בנושא עם עורך דין תעבורה?

בכל מה שקשור לנושא של נהיגה בשכרות עדיף להתייעץ עם עורך דין תעבורה. עורך דין תעבורה יוכל להעניק לנו ייעוץ איכותי בנוגע לצעדים המשפטיים שעלינו לנקוט במקרה שבו נתפסנו נוהגים תחת השפעת אלכוהול. עורך הדין יוכל לסייע לנו להפחית את מידת העונש שנקבל. הפחתה זו יכולה להיות משמעותית מאוד לעתיד שלנו כנהגים. היא יכולה למשל לכלול שלילת רישיון רק לתקופה של מספר חודשים או שנה במקום שלילת רישיון לשנתיים ומעלה כפי דרישת החוק, וכן, למנוע מצב שבו נצטרך לעבור טסט ותיאוריה מחדש וכן עונשים שונים שצפויים לקבל נהגים ממשרד הרישוי עקב הרשעה בנהיגה בשכרות.